Bezpieczne wakacje

17 czerwca 2014 r. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Eduś spotkały się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas zbliżających się wakacji. Policjanci przypomnieli Dzieciom, jakie czynności należy wykonać zanim przekroczy się jezdnię, którą stroną jezdni należy się poruszać, gdy nie ma chodnika. Przestrzegali również przed przebieganiem przez ulicę, a także zwrócili uwagę, na to, aby grać w piłkę, jeździć na rowerze czy rolkach tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Duże zainteresowanie u Dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków oraz policyjny lizak. Na zakończenie spotkania Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął w ogrodzie przedszkola. Każde Dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą lub na tylnych siedzeniach radiowozu. Ponadto Dzieci mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.