Dzień Mamy i Taty

29 maja dzieci z Przedszkola Eduś świętowały Dzień Mamy i Taty. Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy oraz piosenek przygotowanych przez dzieci. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po występie sprawdziliśmy umiejętności i wiedzę rodziców. Na pierwszy ogień ruszyli tatusiowie, których zadaniem było obranie jak najdłuższej skórki z jabłka, zwycięzca dostał dyplom dla najlepszego kuchmistrza. Kolejny konkurs pt. „Dobrze się znamy” sprawdzał wiedzę rodziców o swoich dzieciach. Rodzice musieli odpowiedzieć na zestaw pytań, na które wcześniej odpowiedziały ich dzieci. W ostatnim konkursie udział brała cała rodzina. Rodzice wraz z dziećmi przygotowywali „smaczne, zdrowe zwierzątka kolorowe”, czyli tworzyli zwierzątka z owoców, warzyw oraz innych smakołyków. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla zaproszonych gości oraz dzieci, którym dziękujemy za piękny występ.