JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Ziemi”. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę i w jaki sposób można chronić środowisko. Następnie dzieci poszły na spacer, aby posprzątać Ziemię. Na głowach miały opaski symbolizujące ich powiązanie do powierzonego zadania „sprzątania świata”. Tegoroczne obchody „Dnia Ziemi” odbyły się pod hasałem „Jesteśmy Przyjaciółmi Przyrody”. Na zakończenie dnia dzieci uroczyście złożyły przysięgę ślubując, że będą dbać o naszą planetę i nie będą jej zanieczyszczać, ponieważ są PRZYJACIÓŁMI PRZYRODY! Wszyscy obecni podpisali się pod przysięgą odbijając swoją dłoń na wcześniej przygotowanym drzewie. To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci. Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w ochronie naszego środowiska.