Przedstawienie "Calineczka"

16 września 2015r. Przedszkole Eduś odwiedził teatrzyk kukiełkowy. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Calineczka”, piękną opowieść o bardzo małej dziewczynce.
Historia zaczęła się od nieszczęścia pewnej kobiety, która nie mogła mieć dzieci. Ze swoim zmartwieniem udała się do czarownicy, która dała jej ziarnko jęczmienia i kazała posadzić je w doniczce. Wkrótce wyrosła piękna roślina, a w jej kwiecie znajdowała się maleńka dziewczynka, która otrzymała imię Calineczka. Opowieść o maleńkiej, pięknej dziewczynce, rozpoczęła się dosyć smutno, ponieważ bohaterka ze względu na swój nietypowy wzrost nie mogła znaleźć sobie przyjaciół i ciężko było się jej odnaleźć w otaczającym świecie. Niezwykle urodziwa zwabiała do siebie całe mnóstwo kandydatów na męża, jednak przy żadnym nie była szczęśliwa, aż do czasu kiedy spotkała niewielkiego człowieka – bardzo podobnego do siebie. Miał on wspaniały strój i koronę na głowie, a do tego był bardzo piękny. Gdy tylko zobaczył Calineczkę zdjął koronę i poprosił bohaterkę, aby została jego żoną. I tak Calineczka stała się królową kwiatów i od tej pory nosiła imię Maja.
Kolorowe kukiełki i piękna dekoracja sprawiły, że dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały cały występ, a swoje zadowolenie okazały, nagradzając aktorów gromkimi brawami.