Spotkanie z policjantami

Nasze przedszkole odwiedziło dwóch policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Pszczynie. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Goście omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy samochodem, zwracając szczególną uwagę na jeżdżenie w fotelikach dla dzieci i zapinanie pasów bezpieczeństwa. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Szczególnym zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków cieszyła się możliwość obejrzenia radiowozu oraz prezentacja sygnałów dźwiękowych syreny policyjnej. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone spotkaniem z policjantami. Na zakończenie dzieci podziękowały policjantom za dobre rady oraz wręczyły przygotowane specjalnie na tę okazję laurki.