Tydzień Warzywny

WARZYWNY ZAWRÓT GŁOWY CZYLI TYDZIEŃ WARZYWNY W PRZEDSZKOLU

Od 20-24 października w Naszym Przedszkolu odbywał się tydzień warzywny. W czasie tego tygodnia Przedszkolaki poznały wybrane warzywa oraz ich właściwości zdrowotne.
W poniedziałek w głównej roli występowała marchewka oraz pietruszka. Przedszkolaki poznały wygląd warzyw, ich kształt oraz zapach. Mogły również skosztować je i poczuć jakie są smaczne. Z przyniesionych marchewek oraz pietruszek powstały piękne marchewkowe i pietruszkowe stworki.
We wtorek odwiedziliśmy krainę ziemniakolandii. Dzieci zapoznały się z bajką o ziemniaku, z której dowiedziały się w jaki sposób ziemniak został uznany za smaczne warzywo. Z przyniesionych ziemniaków nasze przedszkolaki zrobiły pyszne frytki, które ze smakiem zjadły na obiad. Dzieci zrobiły również kolorowe talerzyki ozdabiając je stempelkami z ziemniaków.
W środę swoje pięć minut miały pomidory i ogórki. Przedszkolaki chętnie opisywały te warzywa oraz wymieniały potrawy, w których można ich użyć. Wspólnie odśpiewały piosenkę „Ogórek” wesoło przy tym tańcząc. W ten dzień powstały „ogórkowe kotki”, które pięknie ozdobiły warzywny kosz.
W czwartek nie jeden przedszkolak mógł uronić łezkę poznając kolejne warzywo – cebulę. Jednak szybko się okazało, że cebula nie taka zła i również ją da się lubić, mimo niezbyt przyjemnego zapachu. Tego dnia dzieci tworzyły już poznane warzywa z masy solnej.
W ostatnim dniu czyli w piątek okazało się, że wszystkie dzieciaki lubią buraki. Przedszkolaki poznały kolejne warzywo i chętnie wypowiadały się na jego temat. Zapoznały się z wierszem „Na straganie” J. Brzechwy. Pomalowały także, powstałe dzień wcześniej warzywa z masy solnej.