Warsztaty Wielkanocne

W czwartek 2 kwietnia Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Żorskiego Centrum Regionalnego w Osinach na warsztaty związane ze Świętami Wielkanocnymi. W trakcie ich trwania Przedszkolaki poznały zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą, oglądały przepięknie wykonane przez panie pisanki, mogły również samodzielnie ozdobić pisanki patyczkami maczanymi w occie. Dzieci przygotowały też świąteczny koszyk, kosztowały jajeczka, a Wielkanocny Zajączek zostawił dla nich świąteczne niespodzianki. Chłopcy natomiast staropolskim zwyczajem Śmingusa –Dygnusa polewali wszystkie dziewczynki wodą. W drugiej części warsztatów Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Wielkanocne zwierzątka”, w którym występował zajączek, kurczak, kogut oraz baranek. Nie zabrakło również wspólnych tańców i śpiewów przy muzyce. Dla dzieci był to bardzo udany i pełen emocji dzień. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom z Żorskiego Centrum Regionalnego za wspaniale przygotowane warsztaty.