Wielkanocne Przedstawienie

1 kwietnia bieżącego roku w Przedszkolu Eduś odbyło się Przedstawienie Wielkanocne. Mali aktorzy zaprezentowali przygotowane wcześniej wiersze i piosenki związane ze Świętami Wielkanocnymi. Przebrani w piękne stroje zajączka, baranka, kurczątka, a także wiosenne kwiaty, dzieci starały się jak najlepiej przedstawić zaproszonym gościom tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami. Nie zabrakło również wiosennego słoneczka, które wprowadziło w wiosenną tematykę zaproszonych gości. Była okazja, aby dowiedzieć się o tym, że to zajączek przynosi dzieciom prezenty, o smakołykach, które znajdują się w wielkanocnym koszyczku oraz o tym jak zwykłe jajka stają się kolorowymi pisankami. Piękny występ dzieci był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym, a na zakończenie jak stary obyczaj każe, przedszkolny dyngusiarz pokropił wszystkich wodą. Miłym dla wszystkich akcentem końcowym była degustacja przepysznych ciast, upieczonych przez mamy naszych aktorów. Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie, a przedszkolakom za piękny występ.