Pasowanie na Przedszkolaka

We wtorek 30 września w Naszym Przedszkolu odbyła się ważna uroczystość - pasowanie na przedszkolaka. Maluszki oraz starszaki zostali uroczyście przyjęci do grona przedszkolaków. Podczas pasowania dzieciom towarzyszyli ich rodzice, którym z twarzy nie znikały uśmiechy. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości oraz przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe oraz tańce. Dla maluszków był to pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Po części artystycznej, dzieci wygłosiły tekst przysięgi, w której obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, nie płakać w przedszkolu, kochać i słuchać swoje panie, szanować zabawki, a także wszystko w sali porządkować. Następnie pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Za dotknięciem czarodziejskiego ołówka każde dziecko stało się dzielnym i wesołym przedszkolakiem. Radości nie było końca. Na pamiątkę dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy. Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.