Teatrzyk

Dnia 20 marca nasze przedszkole odwiedził teatrzyk kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza, który wystawił dla dzieci przedstawienie pt. „Krowa Kłamczucha”.
Tytułową bohaterką sztuki była krowa, która okłamywała swoich bliskich: gospodynię, Paulinkę, pieska, kotka. W konsekwencji gospodyni kazała jej opuścić dom. Zarozumiała krowa kłamczucha zamieszkała w domku w lesie, przeganiając z niego inne zwierzęta: lisa, niedźwiedzia i wilka. Chciała przegonić także jeża, ale ten był sprytniejszy i wykorzystał przeciwko niej swój największy atut- igły. Bohaterka aż zawyła z bólu, kiedy jeżyk wbił swoje ostre igiełki w jej ciało. Słysząc przeraźliwy krzyk, Paulinka odnalazła kłamczuchę w lesie i oswobodziła ją z igieł jeża. Po tym zdarzeniu, krowa zrozumiała, jak źle postępowała wobec swoich bliskich oraz zwierząt leśnych. Przeprosiła za swoje zachowanie i obiecała, że nigdy więcej nikogo nie okłamie. Szczęśliwa, wróciła z Paulinką do domu.
Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić. Z teatrzyku wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania a także prawdziwej przyjaźni.

« wstecz

Programowanie: Sebastian Homan - tworzenie stron Rybnik