SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wspólna 1d, 43-250 Pawłowice
tel. do Przedszkola: 32-4725-109
tel. do Dyrektora: 606-526-220
e-mail: biuro@przedszkole-edus.pl

Kadra

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Eduś 

mgr Jadwiga Zimoch:

"Jestem emerytowanym nauczycielem mianowanym z 43-letnim doświadczeniem. Swoją edukację w zakresie pedagogiki rozpoczęłam już w Liceum Pedagogicznym dla wychowaczyń przedszkoli w Ząbkowicach Śląskich. Następnie podjęłam naukę w Studium Wychowania Przedszkolnego w Świdnicy. W międzyczasie pracowałam zarówno w szkole, jak i w przedszkolu. Tytuł magistra zdobyłam na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, pracując już na stanowisku nauczyciela nauczania początkowego w Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach.
Po przejściu na emeryturę odczuwałam brak kontaktu z dziećmi, które były obecne w całym moim życiu, dlatego postanowiłam założyć Niepubliczne Przedszkole Eduś. W związku z tym, z pełnym zaangażowaniem postaram się stworzyć dzieciom wyjątkowe warunki do rozwoju, aby w okresie szkolnym mogły się wykazać ponadprzeciętnymi umiejętnościami."

 

Nauczyciel Niepublicznego Przedszkola Eduś- Grupa Pszczółek

mgr Izabela Gabzdyl:

W 2012 r. Ukończyłam studia na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie na kierunku Pedagogika Opiekuńczo- Wychowawcza i uzyskałam tytuł licencjata. Po ukończeniu 3 letniej edukacji na tej samej uczelni rozpoczęłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika, w specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Ukończyłam również studia podyplomowe Pedagogika Specjalna w zakresie Oligofrenopedagogiki. W trakcie studiów odbyłam praktyki w przedszkolu, w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym co pozwoliło mi bliżej poznać pracę z dziećmi. Przez 2 lata pracowałam w Ośrodku Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym z dziećmi z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Jestem osobą ciepłą, życzliwą, staram się rozumieć potrzeby dzieci.
Dodatkowymi kwalifikacjami które posiadam to Ukończone szkolenie z zakresu Bajkoterapii, Nabycie Uprawnień Wychowawcy Placówek Wypoczynku dla Dzieci i Młodzieży, ukończone warsztaty:,, Jak pracować z dziećmi z głęboką wieloraką niepełnosprawnością intelektualną”.

 

Nauczyciel Kontraktowy Niepublicznego Przedszkola Eduś - Grupa Pszczółek 

mgr Izabela Sobik:

"Od września 2015 roku jestem wychowawcą w grupie „Pszczółki” – starszaki.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Obecnie uczęszczam na studia podyplomowe na kierunku Pedagogika Specjalna w Zakresie Oligofrenopedagogiki. Doświadczenie zawodowe zdobyłam jako nauczyciel w Publicznym Przedszkolu w Kiczycach. Swoją wiedzę pedagogiczną stale poszerzam, biorąc udział w szkoleniach i warsztatach dla nauczycieli:

 • Aktywne słuchanie muzyki metody Batii Strauss oraz zabawy przy muzyce klasycznej
 • Ochrona danych osobowych
 • Logofigle- ćwiczenia logopedyczne stymulujące rozwój mowy dziecka
 • Style uczenia się, a diagnozowanie potrzeb rozwojowych uczniów
 • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
 • Piszemy ,czytamy wiele gier i zabaw znamy
 • Bumbumkowe nauczanki- wieloaspektowe wspieranie rozwoju dzieci poprzez ruch i muzykę
 • Bumbumkowe poruszanki- rozwijające zabawy ruchowe dla dzieci
 • Klanzowe, bajkowe zabawy na święta nietypowe
 • W czasie deszczu dzieci się nie nudzą
 • 101 pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć plastycznych , technicznych i świetlicowych
 • Jak budować u dzieci system wartości?                                                                                                                             
  W pracy staram się podążać za dzieckiem, dając mu poczucie bezpieczeństwa, akceptacji oraz możliwość wszechstronnego rozwoju. Z ogromną radością i dumą patrzę na postępy moich starszaków oraz zależy mi na tym, aby w przedszkolu czuły się szczęśliwe i radosne."


Nauczyciel Stażysta Niepublicznego Przedszkola Eduś - Grupa Misiów      

mgr Wioletta Kajstura:

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku pedagogika o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Terapia Pedagogiczna oraz studia magisterskie o specjalności Wychowanie Przedszkolne z Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka. Dodatkowo ukończyłam Kurs Animatora Zabaw Dziecięcych. Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas praktyk studenckich w szkołach i przedszkolach. Jestem osobą otwartą, uśmiechniętą i pogodną.W swojej pracy dążę do tego, aby zapewnić każdemu dziecku swobodny i wszechstronny rozwój. Uwielbiam aktywnie spędzać czas, chodzić po górach oraz jeździć na rowerze.

Nauczyciel tańca i muzyki Niepublicznego Przedszkola Eduś

mgr Patrycja Laszczak

 

Logopeda Niepublicznego Przedszkola Eduś                          

mgr Bogusława Kulawiak:

"Nazywam się Bogusława Kulawiak. Kwalifikacje do wykonywania zawodu logopedy, neurologopedy i surdologopedy zdobyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Realizacja działań dydaktycznychi wychowawczych, to moja życiowa pasja. Jestem osobą pracowitą, rzetelną, systematyczną i odpowiedzialną. Sumiennie podchodzę do każdego powierzonego mi zadania, a nowe wyzwania to dla mnie nowe możliwości.

Prowadzę diagnozę i terapię zaburzeń mowy dzieci oraz terapię dzieci z obniżoną kompetencją językową:
-  autyzm
- zespół Aspergera
-  zespół Downa
- afazja
- mózgowe porażenie dziecięce
- opóźniony rozwój mowy
- dyslalia.
Zajęcia logopedyczne zawsze dostosowuję do wieku, możliwości i indywidualnych potrzeb pacjenta. Pracuję z dziećmi z pasją, uśmiechem i zrozumieniem dla ich potrzeb i problemów. Chcę, aby mali pacjenci rozwijali w sobie pozytywną motywację i chęć pracy."

 

Pedagog Niepublicznego Przedszkola Eduś

mgr Teresa Zwolińska-Bandyk:

"Ukończyłam studia dzienne na Uniwersytecie Jagiellońskim - pedagogika specjalna. Oprócz tego uczestniczyłam w wielu szkoleniach dotyczących pracy z dziećmi z róznymi zaburzeniami. Od wielu lat pracuję na stanowisku pedagoga szkolnego w szkole podstawowej. Mam duze doświadczenie w pracy profilaktyczno-wychowawczej. Posiadam uprawnienia do prowadzenia programów "Spójrz inaczej", "Nie pal przy mnie proszę", a takze "Trzymaj formę". Moim największym atutem jest jednak to, ze bardzo lubię swoją pracę i w pełni podpisuję się pod stwierdzeniem, ze zawód nauczyciela-pedagoga to jest powołanie, a nie - tylko praca."

 

Katecheta Niepublicznego Przedszkola Eduś

mgr Ewa Gałuszka:

Od 34 lat w zawodzie.
Ukończyłam Wyższą Szkołę Filozoficzno-Pedagogiczną " Ignatianum" w Krakowie na kierunkach : Pedagogika religijna i katechetyka oraz Pedagogika społeczno- opiekuńcza.
Od samego początku moim miejscem pracy jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.
Pracuję również z dziećmi w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Pawłowicach, a w bieżącym roku jestem też na zastępstwie w przedszkolu " Eduś".
Praca z dziećmi przedszkolnymi różni się od zajęć w szkole. Jest jednak ciekawa i dostarcza wiele radości ze względu na szczerość. spontaniczność i
bezpośredniość dzieci.
Moje motto: " Aby być wielkim, trzeba czasem stać się dzieckiem"
 

 

Lektor języka angielskiego Niepublicznego Przedszkola Eduś

mgr Wioleta Michalska:

„Hello! Swoją edukację rozpoczęłam w Chybiu, kontynuowałam w liceum o profilu sportowym, trenując biegi długodystansowe, a następnie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studiowałam kulturoznawstwo i socjologię. Nic nie wskazywało na to, że będę pracować z dziećmi dopóki nie wyjechałam do Anglii i nie urodziłam tam swojej córeczki Jagody. Tam wszystko potoczyło się błyskawicznie - po trzech latach intensywnej nauki angielskiego i robienia kursów rozpoczęłam pracę w brytyjskim przedszkolu, a następnie w szkole podstawowej. Prowadziłam kursy angielskiego dla dzieciaków, szlifowałam czasy przeszłe (ha, ha), zrobiłam KURS języka migowego, tłumaczenia dla szkoły i ... marzyłam o powrocie do Polski. To się udało po 8 latach.

W Polsce - znowu egzaminy, kursy - pedagogiczny, metodyczny, egzamin z angielskiego. "Papierki" musiały się zgadzać. Praca w przedszkolu, szkole już jako nauczyciel angielskiego, potem "Mar's School", później "Eduś". Obecnie uczę około 150 dzieciaków. Lubię swoja pracę i to daje mi mnóstwo energii.

Przez całe życie towarzyszy mi sport. Obecnie uprawiam wspinaczkę sportową i biegam z moim psem. W zimie jeżdżę na nartach, w lecie chodzę po górach i pływam."

Programowanie: Sebastian Homan - tworzenie stron Rybnik