SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

e-mail: biuro@przedszkole-edus.pl

Zajęcia

Zajęcia dodatkowe:

Arteterapia - zajęcia o charakterze muzyczno - plastycznym, dające dzieciom możliwość odreagowania napięć psychiczno - fizycznych, jak i również odprężających. Do zajęć wykorzystujemy utwory muzyki poważnej. Dzieci relaksując się, malują paluszkami lub przy użyciu innych narzędzi plastycznych, tworząc w ten sposób dowolną ilustrację, pejzaż.

Sensoplastyka - zajęcia pobudzające wszystkie zmysły. Zabawa odbywa się na podłodze. Przestrzeń do zajęć jest zabezpieczona. Zabawkami są produkty spożywcze, z których wykonujemy masy, ciastolinę, dywan sensoryczny, rosnące farby, klejące żelki. Sensoplastyka nie ma złych kolorów czy smaków - są jedynie miłe doznania. W trakcie zajęć wspieramy rozwój zmysłów, świadomość ciała w przestrzeni, rozwój poznawczy. Na zajęciach nie używamy fartuszków, dzieci są bez obuwia.

Instrumenty Orffa - zajęcia z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. W trakcie zabawy, dzieci wykonują proste instrumentacje do utworu muzycznego. Dzieci, które uczą się gry na instrumencie - rozwijają umiejętności matematyczne, czytelnicze i komunikacyjne. Wspólne muzykowanie rozwija kompetencje społeczne, pamięć werbalną. Wykonywanie utworu w zespole uczy dyscypliny i skupienia uwagi.

Rytmika – zajęcia z wykorzystaniem akompaniamentu pianina. W trakcie zajęć ruchowych dzieci kształtują koordynację ruchową, poczucie rytmu, poprzez aktywne słuchanie muzyki. Dzieci zapoznają się z odróżnianiem rejestrów dźwiękowych, poznają barwną dynamikę oraz różne tempa. Zajęcia te pozwalają przeżywać i eksperymentować rytmem, głosem, ciałem.

Koncerty i warsztaty muzyczne we współpracy z Akademią Muzyczną Uniwersytetu Śląskiego oraz zaprzyjaźnioną Szkołą Muzyczną w Żorach i Cieszynie - przedszkolaki mają możliwość obcowania z profesjonalistami. Audycje muzyczne wprowadzają dzieci w świat muzyki i instrumentów.

Kreatywny Przedszkolak - zajęcia techniczno - plastyczne z wykorzystaniem materiałów ekologicznych do stworzenia pracy/dzieła. Zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na temat ekologii, jak i podejmowania działań proekologicznych, kształtujących właściwe postawy wśród dzieci.

Język Angielski

Logopedia

Religia (na życzenie rodziców)